Tüyidergi Hakkında - Tüyider

Tüyider

Tüyidergi Hakkında

Tüyidergi Hakkında

üyider Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Tolga Zent heyecanla beklediğiniz Tüyidergi’yle ilgili soruları cevapladı.

  • Dergi çıkarma fikri ilk kez nasıl ortaya çıktı ? TÜYİDERGİ ile ana hedefleriniz nelerdir ?

Dergi çıkarma fikri, derneğimizin kuruluş aşamasından beri üzerinde hassasiyetle üzerinde durduğumuz majör konularımız arasında yer alıyordu. Yüzey işlem sektörünün uzun yıllardır ihtiyacı olan bütünleşme ve sektör paylaşım portalının oluşması TÜYİDERGİ’mizin ana hedefidir. Herkesin severek okuduğu hem sektöründen haberleri aldığı, hem trend konuların yazıldığı akademik hedefi olan ve aynı zamanda farklı renkleri de bünyesinde barındıran özgün bir dergi olacaktır.

  • Bize TÜYİDERGİ’den bahsedebilir misiniz ? Okuyucularınıza nasıl bir dergi sunacaksınız ? Hedef kitlenizde hangi sektörler var ? İçeriğiniz nasıl şekillenecek ?

TÜYİDERGİ fikri ilk oluşmaya başladığı andan beri beni heyecanlandırmaktadır. Tüm Yüzey İşlemler Derneği olarak ta ilk basılı yayınımızın çıkacak olmasından dolayı büyük bir gururu yaşamaktayız. Okuyucularımıza, hem tasarımı hem zengin içeriği ile haber alma arzusunu arttıracak, sektörümüze yön verecek bir yayın sunacağımızı söyleyebilirim. Yüzey işlem sektörü birçok ana ve yan sanayiyi birbirine bağlayan kilit bir konumdadır. Havacılık, savunma sanayi, otomotiv, beyaz eşya, bağlantı elemanları, araç üstü ekipman, tersaneler, stoklama alanları, demiryolları, tüm çelik yapılar gibi majör sektörlerin yanı sıra yüzey işlem sektörü ile kesişen tüm sektörler hedef kitlemizi oluşturmaktadır demek daha doğru olacaktır. İçerik hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse sektörel, akademik, sosyal ve kültürel açıdan yenilikçi bir bakış açısına sahip ileriye yönelik bir sektörel veri bankası niteliği taşıyor olacak diyebilirim.

  • Derginizin, TÜYİDER üyelerine nasıl bir katkı sağlamasını hedefliyorsunuz? Onların da size içerik anlamında katkılarını bekliyor musunuz?

Dergimiz TÜYİKART sahiplerine dolayısı ile üyelerine, firmalarının geliştirdikleri sistemlerin veya hizmetlerin sunumunu kolaylaştıracak, sektör yeniliklerinin takibini arttıracak ve bilginin yayılmasını hızlandıracaktır. Gerek sağlık köşesi ile gerekse güncel trend konuları ile de sürükleyici ve aranan bir yayın organı olacaktır. Ayrıca üyelerimiz yukarıda belirttiğim içerik anlamında dergiye katkıda bulunabilir, firma tanıtımlarını sağlayabileceklerdir.

  • Basım ve dağıtım konusunu nasıl planladınız? Dernek üyeleri haricinde ulaştırmayı planladığınız kurum/kuruluş/kişiler var mıdır? Abonelik sistemiyle mi ilerleyeceksiniz? (Kaç adet baskı yapacaksınız? Fuar ya da farklı zamanlarda baskı adedinizde artış olacak mı? Üyeleriniz dışında derginize ulaşmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?)

Basım ve dağıtım konularında iş ortaklarımızın uzman desteğinden faydalanıyor olacağız. İlk aşamada 1000 adet baskı planlaması yapmış bulunmaktayız. Üyelerimiz haricinde bağlantıda olduğumuz yurtiçi, yurtdışı derneklere de TÜYİDERGİ’nin ulaşmasını sağlıyor olacağız. Çeşitli fuarlarda da dergimiz yer alacaktır. Dergimize ulaşmak isteyenler bizlere tuyider.org iletişim bilgilerimizden ulaşabilirler.

  • Dijitale talebin hızla arttığı günümüzde basılı bir dergi çıkaracak olmak sizi endişelendiriyor mu? Derginize ayrıca dijital ortamdan da ulaşılabilecek mi?

Pandemi ile beraber iş ve günlük yaşantımızda  dijital dünyaya adapte olmuş durumdayız. Bu konu ile ilgili bir endişemiz söz konusu değildir. Dergimizin dijital ortamda da yer alacağını belirtmek isterim. Gerekli alt yapı çalışmalarımız eş zamanlı olarak devam etmektedir.