Danışmanlık Hizmetleri - Tüyider

Tüyider

Consultancy

NADCAP DANIŞMANLIK ve EĞİTİM HİZMETLERİ                                                            

Sn. ERKAN ÜNSAL 21 yıllık deneyimini sektörle paylaşıyor.

Havacılık sektöründe hizmet veren kuruluşların sürekli karşı karşıya geldikleri sertifikasyon taleplerinin başında NADCAP (National Aerospace and Defense Contractors Accreditation Program) sertifikasyonu gelmektedir. NADCAP, PRI (Performance Review Institute) birimi tarafından 1990 yılında geliştirilmiştir. PRI tarafından, Havacılık ve Uzay konularında faaliyet gösteren çalışmalar dışında Medikal, Taşımacılık, Enerji, Üretim ve İnşaat sektörlerinde de oluşturulan standartlar doğrultusunda denetleme ve sertifikasyon faaliyetleri yürütülmektedir. 

NADCAP`te amaç, havacılık sektöründe üretim yapan kuruluşların,  faaliyetlerini desteklemek amacıyla uyguladığı özel proseslerin (kimyasal işlemler, kaplamalar, yüzey geliştirme, ısıl işlem, konvansiyonel olmayan işlemler, kaynak, malzeme, test vb..); havacılık sektörü kalite ve kurallarına uygunluğunu değerlendirmek ve bu konuda tüm ana müşterilerin standartlarının birleştirilmesi ile oluşturulan yeni standart ve kontrol listeleri doğrultusunda denetlemek ve sertifikalandırmaktır. Tüm havacılık sektörü otoriterleri tarafından tanınan ve PRI (Performance Review Institute) tarafından yönetilen NADCAP’te tüm özel proses operasyonları için denetim programları mevcuttur.

TÜYİDER olarak, üyelerine indirimli, Havacılık sektöründe hizmet veren veya vermeyi hedefleyen firmalarımıza NADCAP konusunda danışmanlık hizmeti verilecektir. Ayrıca derneğimiz, havacılık sektörü dışında çalışan firmalarımıza da, talepleri doğrultusunda müşterileri tarafından gerçekleştirilecek NADCAP dışındaki denetlemeleri için de aynı şekilde danışmanlık ve destek hizmeti de sağlayacaktır.

İLETİŞİM:  danismanlik@tuyider.org