TÜYİDER 1.Yaşında - Tüyider

Tüyider

TÜYİDER 1.Yaşında

TÜYİDER 1.Yaşında

Birçok değişken, zorlayıcı ve belirsiz koşullar altında geçtiğimiz bir yıl (2020 yılı) boyunca tüm dünya sayısız yeni oluşumlara, kurallara adapte olmaya çalışmıştır. Bu süreçte başta sağlık olmak çevre ve kaynakların verimli kullanımı konuları önemini daha da fazla hissettirmiştir.

Endüstride sayısız uygulamada performans, ömür, güvenilirlik, estetik, kalite ve verimlilik noktasında en hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip sektörlerin başında gelen yüzey işlem sektörü hemen hemen her alanda uygulama potansiyeline sahiptir. Ülkemizde geçmişi 70 yılı aşan sektör uzun yıllardır otomotivden, havacılığa, denizcilikten, savunma sanayisine, mobilyadan dayanıklı tüketim malllarına kadar sayısız sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

Geçtiğimiz yıl yüzey işlem sektörü için önemli bir adım atılmış, sektör paydaşlarının bir araya gelmesi ile 28.01.2020 tarihinde büyük bir heyecan ve coşku ile TÜM YÜZEY İŞLEMLER DERNEĞİ- TÜYİDER kurulmuştur. Bu süreçte Akademi ile Sanayiyi bir araya getiren TÜYİDER BİLİM DANIŞMA KURULU’nun oluşumunu takiben TÜYİDERGİ çalışmaları, YÜZEY AKADEMİSİ projesi girişimleri ile birçok araştırma merkezi, sektörel dernek ve meslek odaları ile işbirliği çalışmaları başlatılmıştır. Konusunda uzman sektör danışmanları, akademisyenler ile yapmış olduğu düzenli webinarlar tüm Türkiye de ve sektörde kısa sürede yoğun ilgi odağı olmuş ve üye sayısının hızla artmasında ve sektörel bir çekim merkezinin oluşmasında etkili olmuştur. Bu heyecanın uzun yıllar yaşanması, sürdürülebilir bir yönetim ve iş modeli ile kendisini sürekli geliştiren, yenileyen bir dernek anlayışı ile paydaşlarının ortak çıkarlarını gözeten, çevre bilinci yüksek ve uluslararası etik standartlarda hizmet veren bir derneğin ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

TÜYİDER AİLESİ’nin 1. Yaşını kutlar, Uzun yıllar derneğin gelişimini sürdürerek yaşamasını ve faaliyetlerinin kesintisiz sürdürmesini diler, tüm katkı verenleri canı gönülden kutlarım.

Saygılarımla

Doç.Dr. Ekrem ALTUNCU

TÜYİDER BİLİM VE DANIŞMA KURULU ÜYESİ