ÜYELİK DAVET ÇAĞRIMIZ - Tüyider

Tüyider

ÜYELİK DAVET ÇAĞRIMIZ

ÜYELİK DAVET ÇAĞRIMIZ

Sektörümüzün değerli üyeleri, Merhaba

Umarım iyisinizdir. Adım İbrahim Doğangün

TÜM YÜZEY İŞLEMLER DERNEĞİ’mizin Geçici Yönetim Kurulu başkanıyım.

Ülkemizde uzun yıllardır dernekleşemeyen sektörümüzün ilk ve tek derneği olarak 60 katılımcımız ile 21 Aralık 2019 da fiilen kurulduk.

Resmi kuruluşumuz ise bu yılın ilk ayında 28 Ocak ta gerçekleşti.

Ön İşlemler, Boyama, Kaplama ile ilgili her türlü endüstriyel, ticari veya akademik faaliyetler kapsama alanımıza girmektedir.

Kuruluşunuz ya da şahsınız olarak içinde yer aldığınız tüm yüzey işlem sektörünüzün üst çatı kuruluşu olma sıfatını taşıyoruz.

Kuruluşumuz sonrası 1,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde ofisimizden web sayfamıza tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

Geçici yönetim kurulumuz ve çalışan ekibimiz olarak emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara buradan destekleri için teşekkür ediyorum.

19 Mart da yaptığımız 2. YK toplantımızda kendimizi tanıtmak ve üye kazanmak amaçlı ziyaretler toplantılar planlamıştık. Hemen akabinde oluşan salgın gündemleri nedeniyle bir süre bekleme ihtiyacı duyduk.

Corona virüsün ilk 11 Mart’ta ülkemize geldiğini kabul edersek bugün 1.ayı bitirdik..

Devletimizin ve Dünya Sağlık Örgütünün açıkladığı tedbirleri hep birlikte dikkatle takip ediyoruz. Maalesef uzmanların mecbur kalmadıkça burnunuzu dahi çıkarmayın dediği günlere hep birlikte gelmiş olduk.

Zorda olanlarımızın Allah yardımcısı olsun.

Geldiğimiz nokta itibariyle henüz yeni kurulmuş bir sektör derneği olarak içinde bulunduğumuz olağanüstü koşullarda sektörümüz adına ülkemiz adına ve hatta insanlık adına yapabileceğimiz pek çok şeyin olduğunu düşünüyoruz.

Bunun için tüm sektör üyeleri olarak öncelikle şartlar gereği teknolojinin bize sunduğu olanaklardan faydalanarak derneğimizin oluşturacağı sesli görüntülü tele konferans ortamlarında buluşmak, ruhen, aklen sektörümüzün tüm güç ve imkanlarını bir araya toplamak istiyoruz.

Bu hareketi başlatma çağrımızı paylaşmak üzere bu video mesajımızı hazırladık.

BİZ KİMİZ SORUSUNA KARŞILIK OLMASI İÇİN DERNEK OLARAK KURULUŞUMUZA İLİŞKİN KISA ÖZET BİLGİ VERMEK İSTİYORUM.

Savunma’dan otomotive tüm ana ve yan sanayi sektörlerimize yönelik Arıtma’dan Boyama ve Kaplama’ya yüzey işlem ana sektörünün doğrudan veya dolaylı tüm uygulayıcılarını tesis üreticisinden kimyasalcısına tüm tedarikçilerini; Üniversitelerde hocalarımızdan, öğrencilerimize tüm akademisyenlerini kapsayan, kucaklayan bütüncül yaklaşım ile; devasa tüm yüzey işlem sektörünün tüm oyuncularını bir araya getirme iradesi ile kurulduk.

Çıkış Noktamız Yıllarca sektörlerimizin içinde bulunduğu geç kalınmış ve üstelik kanıksanmış günümüze ve geleceğimize ilişkin aşılması çok da zor olmayan kritik engel ve sorunlarımızın farkındalığıdır. 

Sektörlerimizin temel sorunlarını çözmek, iletişim ve iş birliğini artırmak suretiyle içsel; kamu ve üniversite gibi çevresel potansiyellerini açığa çıkarmak, geleceğe yönelik strateji ve hedefler koymak, sinerji yaratmak ve bu surette sektörel gelişimi sağlamak istiyoruz.

Bunun için; dünyamızın, ülkemizin, sektörlerimizin ve dolayısıyla üyelerimizin çıkarlarını gözeterek daha kapsayıcı, katılımcı yaklaşım ile yurtiçi ve yurtdışında tüm sektörlerimizi ilgilendiren konu ve faaliyetlerde ortak projeler, iş birlikleri, buluşma, buluşturma gibi  üzerimize aldığımız tüm işlevleri bağımsız, şeffaf, eşit, ortak akıl ile paylaşacak, izleyecek, yönetecek ve yönlendireceğiz.

Ve gerektiğinde en doğru kişilerle çalışacak, zamanı geldiğinde doğru ve liyakatlı kişilere emaneti teslim edeceğiz.

Bunun için bilginiz, deneyimleriniz ve enerjiniz ile sizlere ihtiyacımız var.

DAVET

Tüzüğümüz gereği kuruluşumuz itibariyle 6 içerisinde yapacağımız 3 yıl için seçilecek yönetimin belirleneceği genel kurula kadar ve sonrasında etkin rol ve görev almak üzere, sizi üyemiz olmaya davet ediyoruz.

Gelin sizde katılın bize her şeyin artık eskisi gibi olmayacağı dünya düzeninde yerimizi birlikte alalım!

Mümkün olduğunca evde kalmak durumunda olduğumuz bu günlerde; mevcut teknolojinin olanaklarını kullanarak

Benzer video mesajları sizlerde yapabilirsiniz. Çok da güzel olur.

Önerileriniz / Fikir / Bilgi / ders verici hatıralar gibi paylaşacak pek çok şeyleriniz vardır.

Onları sesli yada görüntülü bizimle ve sektörünüz ile paylaşabilirsiniz.

Bu yolla çok değerli fikirler çıkabilir. Bizde bunları mutlaka değerlendiririz.

OLAĞANÜSTÜ KOŞULLAR NEDENİYLE DERNEĞİMİZE ÜYELİK İLE İLGİLİ ŞARTLARIMIZI DA DÜZENLEME İHTİYACI DUYDUK.

ZİRA NE ÇOĞUMUZUN DERNEĞE YATIRACAK PARASI NE DE DERNEK OLARAK BİZİM HARCAYACAK YERİMİZ.

AMA ELBET YARDIMA İHTİYACIMIZ OLANLAR VE YARDIM ETMEK İSTİYENLERİMİZ VARDIR.

ÜYELİĞE İLİŞKİN DİĞER ŞARTLAR AYNEN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE ÜYELİK GİRİŞ BEDELİ VE AİDAT ‘LARA İLİŞKİN DURUMUN GEREKTİRDİĞİ TÜM KOLAYLIKLARI SAĞLAYACAĞIZ.

BİZLER MEVLANA’NIN TORUNLARIYIZ GELİN BİRLİK OLALIM.

SAĞLIKLA VE SEVGİYLE KALIN.

SAYGILARIMIZLA,

VİDEOYU TÜYİDER YOUTUBE KANALIMIZDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ  youtu.be/vPmwD7xmfrc

İbrahim Doğangün             K. Fazıl Dede                       Selçuk Ilgaz                         Ercan Koçyiğit                     T. Ali Selen

Başkan                                 Başkan Yard.                       Başkan Yard.                       Başkan Yard.                        Genel Sekreter

Orkun Kaya                         Tolga Zent                           Emin Kalıp                           Emrah Özcan                      T. Atakan Şakar  

Sayman                                   Üye                                      Üye                                      Üye                                      Üye

Geçici Yönetim Kurulu olarak saygılarımızla,