TÜYİDER - SUMAR İş Birliği - Tüyider

Tüyider

TÜYİDER – SUMAR İş Birliği

TÜYİDER – SUMAR İş Birliği

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Malzeme ve Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUMAR) ile TÜM YÜZEY İŞLEMLER DERNEĞİ (TÜYİDER) arasında Üniversite- Sanayi işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bu protokol yüzey işlemler sektörüne hizmet veren firmalara yönelik eğitim programları, test ve analiz hizmetleri, projelendirme, danışmanlık ve mentörlük faaliyetlerini kapsamaktadır. Sektöre yeni yüzey mühendislerinin kazandırılması, mevcut çalışanların yeni teknolojiler ile tanışması için uygulamalı eğitimler, staj programları ve iş yeri eğitimleri organize edilecektir.

Kurulması planlanan Yüzey Akademisi çalışmalarında Bilim Danışma Kurulu Üyesi Öğretim Üyesi Dr. EKREM ALTUNCU’ nun sektörün ihtiyaçlarına yönelik hızlı cevap verebilir akredite bir sertifikalı laboratuvar alt yapısının kurularak arge faaliyetlerinin artırılması gerekliliği üzerinde durmaktadır. Dernek Başkanı İbrahim Doğangün ve G. Sekreteri Ali Selen Bey ile yapılan görüşmeler kapsamında nitelikli araştırmalar yapmak,  yeni teknolojik uygulamaları destekleyerek sektöre kazandırmak, yüksek katma değerli ürünlerin üretimine katkı sunmak, uygulamalı disiplinler arası nitelikli çalışmalar yürütmek ve bunların toplum yararına dönüştürülmesini sağlayarak akademi, sanayi, STK ve devlet desteğini bir araya getirmenin önemi vurgulanmıştır.