TÜYİDER BULUŞMALARI -19 - Tüyider

Tüyider

Tarih

21 Apr 2021

Saat

21:00 - 22:30
QR Code

Tüyider Buluşmaları kapsamında 21 Nisan Çarşamba günü saat 21.00’da gerçekleşecek ” Yüzey İşlem Sektörü İçin Devlet Destekleri ” konulu 19. Webinarımızın konuğu Europa Danışmanlık Genel Müdürü Dr. Murat Gümüş bey olacaktır.

Dr. Murat Gümüş

Endüstri Mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan ve 18 yılı aşan danışmanlık tecrübesi ile EUROPA Danışmanlık firmasını kurmuş ve Türkiye’de yenilikçi danışmanlık ve İş Geliştirme modeli ile başta KOBİ’ler olmak üzere kurum ve kuruluşlara hizmet vermektedir.

İş Geliştirme, Hibe Programı, Kalite, Üretim, İnovasyon ve Finansal Danışman, Eğitmen, Mentör, Ar-Ge, İnovasyon, Girişimcilik ve Kümelenme konularında deneyimli bir uluslararası Serbest Kıdemli Danışmanım, ayrıca Savunma Sanayii ve Sanayi 4.0 Uzmanlığı yapmaktadır. KOBİ iş geliştirme konusunda 18 yıldan fazla profesyonel uzmanlığım ve bilgi birikimi vardır. Mobilya, ahşap işleme, gıda sektörü, tarım, otomotiv endüstrisi, döküm ve turizm alanlarında hem markalaşma hem de tanıtım alanlarında optimizasyon, süreç geliştirme, satış pazarlama uzmanlığı yapmıştır. Küme geliştirme ve yönetim tecrübesi ile iş danışmanlığında 15 yıllık özel deneyimi bulunmaktadır. KOBİ’lere özellikle otomotiv, makine, tarım makineleri, gıda, mobilya ve ofis mobilyası sektörlerinde çalışan KOBİ’lere yönelik iş planlarının hazırlanmasında danışmanlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. İş analizleri, üretim, finans, pazarlama, inovasyon, Ar-Ge ve ürün geliştirme, iş bağlantılarının kurulması üzerine Hatay ve Amasya’da ahşap ve mobilya ile KOBİ’lerin ihtiyaçlarına hizmet eden CUF & Araştırma Merkezlerinin kurulması üzerine çalışmıştır. Metal ve makine ile ilgili işletmelere Samsun’daki Avrupa Birliği projesinde KOBİ’lerde inovasyon ve endüstri 4.0 modelinin nasıl başlatılacağı konusunda deneyi bulunmaktadır. Özellikle Üzümlü ve Huğlu-Konya’da savunma sanayi ile ilgili Ar-Ge ve inovasyon projeleri deneyi devam etmektedir. Mesleki eğitimin yanı sıra yönetim ve yatırım stratejileri konusunda uzmanlığı bulunmaktadır. 2008 yılından bu yana Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Konya Ticaret Odası’nda eğitmenlik yapmaktadır.  İklim Değişikliği konusunda tecrübesi bulunmaktadır.

İşletme Yönetimi alanında güçlü bir akademik zemine sahip olarak Doktorasını rekabetçilik ve kalkınma üzerine yapmıştır. Makale, kitap, yayınları ile akademik olarak da çalışmaktadır