24. Webinar - Tüyider

Tüyider

Tarih

29 Sep 2021

Saat

20:30 - 22:30
QR Code

TÜYİDER Buluşmaları kapsamında 29 Eylül Çarşamba günü saat 20.30’da gerçekleşecek ‘’URGE : Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi Kapsamında Yapılacak Faaliyetlere Verilen Destekler ‘’ konulu 24. Webinarımızın konuğu TÜBİTAK onaylı KOBİ Mentörü ve Mesleki Yeterlilik Kurumu onaylı KOBİ Danışmanı Sayın Dr. Alper Altan olacaktır.

Katılım Linki : zoom.us/j/97111055602

Dr. Alper ALTAN – Kısa Özgeçmiş

2003 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden derece ile mezun olan Dr. Alper ALTAN, aynı branştan KOÇ Üniversitesi Yüksek Lisans, Uludağ Üniversitesi Doktora derecelerini almıştır. Profesyonel kariyerine IFS Türkiye (Industrial Financial Systems) şirketinde ERP Kurumsal Kaynak Planlaması danışmanlığı ile başlayan ALTAN, bu süreçte farklı sektörlerde 10’a yakın ERP projesinde yöneticilik yapmıştır. Sonrasında otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Alman menşeili Grammer firmasında Tedarik Zinciri Yöneticiliği yapmıştır. Bir sonraki iş yeri olan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansında proje yönetimi ve sektörel analiz konusunda çalışmış ve 700’e yakın projenin başvurulduğu 12 farklı programı yönetmiştir. Kümelenme ve sektörel rekabetçilik konusunda çalışmalara yapmıştır. Sonrasında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yönettiği 12 kişilik ekip ile birlikte 20’ye yakın projenin koordinatörlüğünü yapmıştır. Bu projeler arasında 9 Ur-Ge projesi, 4 Kalkınma Ajansı projesi bulunmaktadır. Bilgi Üniversitesi MBA programında tedarik zinciri yönetimi dersi veren ALTAN aynı zamanda TÜBİTAK onaylı KOBİ Mentorü ve Mesleki Yeterlilik Kurumu onaylı KOBİ Danışmanıdır. ALTAN iş hayatına kurucusu olduğu danışmanlık firmasında devam etmektedir. Bu süreçte 30’dan fazla ihtiyaç analizi ve sektör analizi raporu hazırlanmasına liderlik etmiştir.

Ur-Ge Hakkında Kısa Bilgi

Ur-Ge ile; yurt dışı pazarlama faaliyetleri ve alım heyetleri ile firmalarımız potansiyel müşteriler ile bir araya getiriliyor. Yüzyüze ve bilgisayar ortamında yapılabilen b2b ler için yaklaşık 4 milyon dolarlık bütçe kullanılabiliyor. Aynı zamanda firmalarımızın altyapılarını güçlendirmek için 500 bin dolarlık tanıtım, eğitim ve danışmanlık bütçesi projeye yer alan firmalara tahsis edilmektedir. Tüm faaliyetlerde %75 destek oranı özel sektöre uygulanan en yüksek destek oranlarından bir tanesidir.