TÜYİDER Bilim ve Danışma Kurulu - Tüyider

Tüyider

TÜYİDER Bilim ve Danışma Kurulu

Sektörümüzün değerli üyeleri,

Kuruluş aşamamız sürerken, bir yandan yapılanma faaliyetlerimize hız vermek için Tüm Yüzey İşlemler Derneği yönetim kurulu genel sekreterimiz Makine Mühendisi Sayın T. Ali Selen Bey’in liderliğinde yine yönetim kurulumuzun değerli üyelerinden Kimya Mühendisi Sayın Ali Duran Bey’in katkılarıylaTüyider Bilim Danışma Kurulu”nun temellerini atmaya başladığımız haberini sizlerle paylaşmak istedik.


Bu amaçla ülkemizdeki üniversite ve kurumların ilgili bölümleriyle iletişime geçerek öncelikle kendimizi tanıtıp, sonrasında bize destek verebilecek bilim kurulu ve alt grupları oluşturmak için akademik kadroları aramıza davet etmek istiyoruz.

Derneğimize ait bir Bilim Danışma Kurulunun oluşturulmasındaki temel amacımız, Bilimsel Kurumların sanayi ile işbirliğinin arttırılması, yapacağımız seminer, teknik bilgilendirme toplantıları ve diğer teknik konularda bilim insanlarından sağlıklı bilgi ile destek almaktır. Derneğimizin güvenilir ve saygın bir kuruluş olmasında kurulumuzun çok faydası olacağı görüşündeyiz. Oluşturulacak bilim kurulu aynı zamanda üniversite ve enstitü çalışanlarının  buluşmaları için bir platform oluşturacak ve birbirleriyle olan iletişimlerinin artmasını da sağlayacaktır. Örneğin yakın gelecekte kurmayı hedeflediğimiz eğitim birimleri için ders verecek akademik kadro Bilim Kurulu desteğiyle oluşturulabilir. Ayrıca diğer hedeflerimizden biri olan kütüphane ve dokümantasyon merkezi oluşturma aşamasında Bilim Kurulumuzun bize vereceği desteğin çok önemli olacağını düşünüyoruz.

Bu konularda bize destek/fikir vermek isterseniz web sitemizdeki telefonlarımız veya  info@tuyider.org e-postamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Değerli katkılarınızı bekliyoruz.