Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun - Tüyider

Tüyider

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Değerli Sektör üyelerimiz
Bugün Türk ulusu olarak kaderimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümünü idrak etmenin gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
Osmanlı İmparatorluğunun çöküşü ile yok olma noktasına gelmiş bir ulus olarak verdiğimiz var olma savaşının son noktasında, özgür ve bağımsız bir ulus olabilmek için 19 Mayıs 1919 da başlayan kutsal yolculuğun; Cumhuriyetin ilanı ile taçlandığı gündür.
En başta ulu önderimiz olmak üzere bugün sahip olduğumuz özgürlüğü borçlu olduğumuz; kurtuluş, bağımsızlık ve kalkınma savaşında aklını, alın terini ve canını koyan tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.
Neredeyse yok olma noktasında iken dahi mazlum ülkelere örnek olan bu inanılmaz büyük başarı’nın sırrı yaşadığımız kutsal topraklardan, köken ve köklü tarihimizden gelen değerlerin mirasçısı olan bizler için oldukça açık ve basittir.
Bu sır liderden başlayan halkla bütünleşen inanç ve kararlılık, dayanışma ve paylaşma duygularıyla ve ortak akılla beslenen birlik ve beraberlik ve sonuçta elde ettiğimiz ayağa kalma iradesi ve zorluklarla mücadele gücüdür. Ancak zayıflığımız da zor dönemlerde ortaya çıkan bu temel karakterlerimizi çabucak unutmaktır.
Ülkemiz olarak içinden geçtiğimiz zor dönemi aşmak; aydınlığa çıkabilmek için tüm bu dersleri iyi hatırlamak, okumak, anlamak; hataları tekrarlamadan gereklerini uygulamayabiliriz. Tarihimizde pek çok kez yaptığımız gibi toplumsal uzlaşma ve dayanışmamızı artırabilir; sosyal, ekonomik, endüstriyel alanlarda dinamiklerimizi, sahip olduğumuz yüksek potansiyellerimizi harekete geçirebilir; içinde bulunduğumuz zor koşullardan kolaylıkla oluşturabileceğimiz sinerji ile güçlenerek çıkabiliriz. En önemlisi bu durumu sürdürülebilir kılabiliriz.
En büyük gücün akıl, inanç, bilgi ve süreğen birlik ’te olduğunu unutmadan gelin hep birlikte güncellenelim; sevgiyi, bilimi ve aklı öne koyalım; birbirimize güvenelim, konuşalım, dinleyelim; aşalım tüm zorlukları, açalım tüm kapılarını aydınlık bir geleceğin. Ve bu inançla kutlayalım Cumhuriyet Bayramımızı.
Yeni kurulmuş bir sektör derneği olarak bizde sektörümüz adına ülkemiz adına ve insanlık adına inançla bilim ve aklın yolunda azim ve kararlıkla yürüyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyoruz.

Saygılarımızla,
İbrahim Doğangün

TÜYİDER Yönetim Kurulu Başkanı